אודותינו

מי אנחנו

אנחנו מתים על ירושלים. אנחנו מאמינים שמעבר להיותה ערש תרבות, עיר היסטורית (והיסטרית) ובירתה של מדינת ישראל, ירושלים היא המעבדה החברתית האולטימטיבית של החברה הישראלית. מה שקורה בה ומצליח יצליח בכל מקום, ומה שנכשל בה כנראה יכשל גם במקומות אחרים. ירושלים היא האתגר שלנו לחיות יחד במקום טוב יותר, בחברה טובה יותר עם עתיד טוב יותר.

אנחנו מאמינים שהכוח הכי חזק בתהליך הזה הוא אנחנו – הצעירים שחיים בה. מחיילים משוחררים עד משפחות צעירות – אנחנו הצעירים שמוכנים לקחת אחריות- על החיים שלהם, על המקום שהם חיים בו ועל האנשים שהם חיים איתם.

החזון שלנו רואה את ירושלים כעיר אטרקטיבית ותוססת שמאפשרת יצירה וביטוי תוך שמירה על אופייה הייחודי (כי היא לא תל אביב 2) כאשר הצעירים של העיר הזאת הם הכוח המניע בתהליך הזה ואת התפקיד שלנו כמובילים ומקדמים את התהליך הזה.

המרכז פועל כזרוע הביצועית המרכזית ליישום מדיניות העירייה בנושא צעירים בעיר בגילאי 20-40. הפעילות שלנו מחולקת לשלושה תחומים מרכזיים: תחום פיתוח קריירה, תחום הפיתוח הקהילתי ותחום הפיתוח החברתי. בכל אחד מן התחומים אנו פועלים בדרכים ייחודיות על מנת להיטיב ולשפר חיים של צעירים בעיר:

פיתוח קריירה ותעסוקה – אנחנו מתחילים עם כל אחד מכם באופן אישי. בסוף המטרה של התחום הזה היא שכל צעיר שעובר אצלנו בדלת ימצה את הפוטנציאל שלו בתחומים של תעסוקה והשכלה. צעיר שממצה את הפוטנציאל שלו הוא צעיר יצרני, כזה שלא נשען על מערכות רווחה ולא עסוק רק במאבק הישרדות יום יומי אלא יכול להסתכל מסביב ולשאול: "איך אני יכול לעזור"?

כדי שזה יקרה אנחנו מעמידים לרשותכם אין ספור כלים ורק בואו לקחת: ייעוציים אישיים ממיטב המומחים בתחומי התעסוקה וההשכלה, קורסים וסדנאות מסובסדים (מאנגלית ועד התנהלות פיננסית נבונה, מקורסי פסיכומטרי לחיילים משוחררים ועד קורס עוזרים פרלמנטרים לאקדמאים וסטודנטים), אבחון תעסוקתי מקצועי במחיר מצחיק, עזרה במלגות ועוד הרבה.

השורה התחתונה – לא סגורים מה ללמוד ואיפה? לא בטוחים איך לממן את הלימודים? סיימתם תואר ולא בטוחים איך משתלבים בשוק העבודה? לא סגורים על הזכויות שלכם, מה מגיע לכם ואיך בכלל צריך להראות תלוש המשכורת? בשביל כל זה ועוד – אנחנו פה!
מעניין?

  • בשיתוף הרשות העירונית לתעסוקה – עיריית ירושלים

משפחות צעירות – אנחנו לא רק רוצים שתתפתחו באופן אישי אלא רוצים לייצר עבורכם סביבה שמאפשרת התפתחות כזאת. במלים אחרות- קהילה! קבוצת השווים שלכם, החברים, העמיתים לעבודה, השכנים מלמטה וכל שאר האנשים מסביב שעוזרים לכם לצלוח את החיים ועל הדרך לעשות את העיר הזאת למקום טוב יותר.

המשימה שלנו היא לפתח ולעודד חיי קהילה וחברה פעילים בשכונות השונות בעיר.

בשנים האחרונות כחלק ממדיניות העירייה, תחום זה מתמקד בקהל היעד של משפחות צעירות (עם ילדים עד גיל 6) מתוך תפיסה כי בעבור משפחות צעירות השכונה הינה יותר ממקום מגורים.

אנחנו פועלים באופן נמרץ בשכונות העיר, בדגש על 7 שכונות "צעירות": קריית היובל, גוננים, תלפ"ז, גילה, פסגת זאב, הר חומה והגבעה הצרפתית.ההשקעה בשכונות מתאפיינת במספר תחומים הנוגעים לחיי המשפחות: פיתוח המרחב הציבורי, תרבות ופנאי, שדרוג מסגרות החינוך השכונתיות וחיזוק הקהילה ותחושת הקהילתיות בשכונה.

כחלק מהתהליך הזה אנו יוזמים ומפיקים אין ספור אירועים בשכונות, עמלים על שירותים חדשים למשפחות, עוזרים בקידום תוכניות חינוך ייחודיות בבתי הספר ובגיל הרך, ושוקדים על שדרוג המרחב הפיזי. אנחנו מזמינים גם אתכם לקחת אחריות ולהיות חלק מעיצוב השכונה שלכם מחדש. עוד פרטים כאן

יזמות, תרבות ואמנות – ערים בהן מתקיימת סצנה יצירתית מפותחת הן ערים אטרקטביות עבור צעירים שמזינים, צורכים ומפתחים את הסצנה. וזו לא משימה קלה – לייצר סצנה שכזו. עיריית ירושלים החליטה להתמקד בשנים הקרובות במעמד היצירתי בעיר ובדרכים לקשור את הכוחות היצירתיים לחיי הקהילה התרבות והכלכלה בעיר.

כחלק מתכנית זו החלטנו להתרכז בשלושה תחומים מקבילים ומשלימים שלהבנתנו לוקחים את הכוחות היצירתיים בעיר לאפיקים הנכונים – תרבות, תיירות ויזמות.

זה אומר שבין השאר אנחנו תומכים ויוזמים אירועי תרבות מגוונים לאורך השנה, אנחנו מפעילים חלל יזמות- HUB לשימוש הסטרטאפיסטים הצעירים בעיר, יש לנו פורום ליזמים צעירים הנפגש אחת לחודש, תכנית חממה לעסקים חברתיים, אנחנו מפעילים תכנית סיורים מקיפה שמראה את ירושלים לקהל הצעיר מזוית קצת אחרת ועוד.