יזמות, תרבות ואמנות

נושא המעמד היצירתי בירושלים עומד במרכז התכנית האסטרטגית של ראש העיר לחמש השנים הקרובות, כאשר המטרה היא לרתום את הצעירים היצירתיים בעיר, קרי: אמנים, מעצבים, אנשי היי טק, יזמים ובעלי מקצועות חופשיים להשפעה על מרקם החיים הקהילתי התרבותי והכלכלי של העיר ירושלים.

מה זה אומר? מאד פשוט, אם אנחנו נשקיע בצעירים היצירתיים של העיר, הם ישקיעו חזרה בירושלים. הם יבנו כאן דברים מדהימים, חדשים ושונים, הם ייצרו סצנה ייחודית, הם ירצו להשאר בעיר והם ימשכו לכאן צעירים אחרים.

אנחנו מאמינים שלצעירים יצירתיים כמוכם יש חשיבות מכרעת לעתיד ולהתפתחותה של ירושלים ולכן אנחנו משקיעים בתשתיות ובתכניות מיוחדות שיקדמו ויפתחו אתכם. אנו מאמינים שלא רחוק היום בו נראה חלק נכבד מהמעמד היצירתי משפיע ולוקח אחריות על העיר ועל הקהילה.

כחלק מתכנית זו אנחנו מתמקדים בשלושה תחומים ובעיקר בחיבור בינהם- יזמות, תרבות ותיירות. לשם כך פתחנו בשכונת מוסררה את מתחם ה Q5.

ה-Q5 – או הרובע החמישי הוא רעיון: אם בעיר העתיקה בירושלים יש 4 רובעים – היהודי, הנוצרי, המוסלמי והארמני, אז שכונת מוסררה תהפוך להיות הרובע החמישי -הרובע היצירתי של ירושלים – הרובע הראשון מחוץ לחומות, שמסמל את ירושלים של העתיד, בה ירושלמים כבר לא מגדירים את עצמם לפי מה מבדיל אותנו ועל פי הקונפליקטים בין השונה ומאיזה דת אנחנו אלא להפך, מסתכלים על הגיוון שלנו כהזדמנות – יתרון ומרכיב חשוב ביצירתיות.

כאן בירושלים כולנו משתלבים סביב המכנה והרקע המשותפים שלנו – שכולנו גדלנו פה ואוהבים את הבית המיוחד ומעורר ההשראה שלנו – כדי ליצור משהו חדש.

התרומה המיידית של תמיכה וחיזוק קהילות היזמים, אנשי תרבות והאמנים בעיר באה לידי ביטוי בחיזוק הכלכלה ובפיתוח החברתי של כלל אוכלוסיית העיר: ביצירת מקומות עבודה ומקומות בילוי ומעל הכל בחיזוק הסצנה הייחודית של ירושלים.

על מנת להשיג את המטרה הזו אנחנו שמים דגש מיוחד על קהילת האמנים, היזמים והסטארטפיסטים בעיר והחיבור ביניהם. שזה אומר:

אנו מפעילים חלל יזמות פתוח – HUB שאליו מתנקזים רבים מקהילת היזמים בעיר. על רקע הצמיחה המהירה של הקהילה היזמית הצעירה בירושלים בשנתיים האחרונות והצורך במקומות עבודה זולים בשלבים הראשונים של קהילת העסק, ההאב עוזר ליזמים ופרילנסרים ירושלמים בתחילת הדרך, מהווה בית לחיבור וחיזוק קהילת היזמות בירושלים, ומחזק את האטרקטיביות של ירושלים ליזמים צעירים.

פורום "לא שכיר" הוא דרך נוספת ליצירת מרחב דינמי ליצירת קשרים עסקיים, שיתוף רעיונות, קבלת כלים מקצועיים ובעיקר נקודת מפגש של צעירים שחושבים ועושים ביזנס בירושלים. הפורום הוקם בשיתוף פעולה בינינו לבין מט"י ירושלים, והוא פונה ליזמים ובעלי עסקים ירושלמים בגילאי 20-35 במטרה לייצר ולקדם את קהילת היזמים בעיר. הוא פועל במתכונת של תכנית שנתית ואירועי הפורום מהווים זירת למידה ומינגלינג עבור היזמים הצעירים.

אבל לא עצרנו שם ויצרנו גם מיזם תיירות אורבנית לצעירים – שמטרתו להכיר למי שרוצה את ירושלים שלנו ושלכם, ירושלים הצעירה, הייחודית והיצרנית.

בנוסף אנו מפעילים HUB לאמנים מתחומי אומניות הבמה, וחממה לעסקים חברתיים המציעה תכנית ליווי שנתית עם מנטורים, הרצאות וחיבורים.

חוץ מזה שלאורך כל השנה אתם מוזמנים להשתתף באירועי התרבות השונים שאנחנו מארגנים ברחבי העיר.