משפחות צעירות

אוקיי אז סיימתם את הלימודים, מצאתם את האשה/גבר שלכם בחיים והתמסדתם. מנקודה זו החיים וסדרי העדיפיות משתנים. לצערנו, זה גם השלב בו הרבה צעירים מצאו את עצמם עוזבים את העיר בשנים האחרונות.

אנחנו שמנו לעצמנו למטרה לנסות ולהפוך את המגמה הזו על ידי חיזוק מעמד המשפחות הצעירות בעיר והפיכתן לכוח מניע ושותפות עילות בתהליכים שישפרו את חייהן. המטרה שלנו היא לקדם שינוי תפיסתי ומרחבי שיביא לקליטת צעירים ומשפחות צעירות בשכונות.

אנחנו מאמינים שהשכונה שאתם גרים בה יכולה להיות הרבה יותר מהמקום הזה שחוזרים אליו להתקלח ולישון. היא יכולה להיות מרכז החיים שלכם, של חבריכם ובעיקר של ילדיכם.

לאחר שנים של עבודה עם משפחות שמנו לב שיש כמה תחומים שמשמעותיים במיוחד למשפחות הצעירות ובהם בחרנו להתמקד: פיתוח המרחב הציבורי, שדרוג מסגרות החינוך השכונתיות וחיזוק הקהילתיות בשכונה.

מה אנחנו עושים בעצם? בגדול, אנחנו עושים מה שאפשר בשביל להפוך את השכונות לאטרקטיביות עבורכן, המשפחות הצעירות של ירושלים:

  • הפקת אירועי תוכן מושקעים למשפחות לאורך כל השנה, ממש מתחת לבית.
  • יצירת הזדמנויות להכרות וקשירת קשרים בין המשפחות בשכונות.
  • יצירת סל תרבות למשפחות צעירות בשיתוף פעולה עם מוסדות תרבות ברחבי העיר.
  • הקמת שבילי אפניים, שדרוג ופיתוח גנים ציבוריים ופארקים בתוך השכונות.
  • עזרה וליווי בהוצאה לפועל של תכניות ויוזמות שכונתיות של תושבים.
  • פיתוח מסגרות חינוך לגיל הרך, שיתופי פעולה עם מסגרות החינוך הקיימות בשכונות (פעוטונים, גנים, בתי ספר, ספריות ועוד).
  • הקמה של מסגרות חינוך משלימות, לילדים ולהורים.
  • מקשיבים לכם ועוזרים לכם להפוך את השכונה שלכם להכי טובה שהיא יכולה להיות.

אז איך זה קורה? רכז מטעמנו יושב במנהל הקהילתי של השכונה, ויחד עם פורום צעירים שכונתי שהוא מוביל מתחילים להניע תהליכים ולשנות! הרכזים שלנו מתייחסים אל עצמם הרבה פעמים כאל סוג של נציגים של הקהילה שמטרתם להעביר את מה שקורה בשטח למעלה, למקבלי החלטות ובמקביל ליצר תהליכים בשכונה עצמה. הרכזים שלנו מכירים אתכם, הם מדברים איתכם ויפגשו אתכם על בסיס יום-יומי.

הרכז אמון על פיתוח הקהילתיות בשכונה, ריכוז פרויקטים ויוזמות של תושבים, ייצוג קול המשפחות הצעירות והצעירים בפורומים שונים (הן ברמת השכונה במנהל הקהילתי והן ברמה העירונית)פיתוח המרחב הציבורי והפעלת פרויקטים ייחודיים בתחומים: קהילה, ביטחון, סטודנטים, גיל הרך וחינוך. השורה התחתונה? יש מי שמקשיב לכם ומדבר בשבילכם!

הפרויקט פועל כיום בשבע שכונות: הגבעה הצרפתית, תלפיות מזרח, קריית יובל, גוננים, גילה, הר חומה ופסגת זאב. והמטרה שלנו היא להגיע ליום בו כל שכונה בירושלים תהיה שכונה צעירה.

בנוסף אנחנו מקיימים אירועים ופעילויות למשפחות ברחבי העיר.