זינוק בעלייה

"זינוק בעלייה" היא תכנית המכוונת לצעירים יוצאי אתיופיה ומטרתה להעמיק את הקשר והתרומה של הצעירים למדינת ישראל. התכנית מתמקדת בהכנה של צעירים לשירות משמעותי בצה"ל, ואצלנו ב"צעירים במרכז" יושב רכז הבוגרים של התכנית, אז אם לקחתם חלק ב"זינוק בעלייה" לפני הצבא, ואתם משוחררים עכשיו, תדעו שיש לכם כתובת.

כל שנה משתחררים מצה"ל כ- 200 צעירים ממוצא אתיופי בירושלים. לצערנו, רוב הצעירים האתיופים המשוחררים עובדים בעבודות מזדמנות, עם שכר נמוך יחסית. אף על פי שקיימת בקרב הצעירים דאגה כנה לעתידם, לרוב הם אינם פועלים באופן אקטיבי לרכישת השכלה אקדמית או מקצועית. לכך מצטרפת תחושה כללית של ניתוק וחוסר שייכות לחברה הישראלית הכללית. אנחנו מאמינים שאפשר וצריך לשנות את זה!

איך אנחנו עוזרים? התכנית פועלת בשני מישורים – המישור החברתי והמישור הפרטני. התכנים כוללים בין היתר גיבוש קבוצתי, מידע על זכויות חיילים משוחררים, פעילויות שמקדמות מנהיגות ולקיחת אחריות של הצעירים ועוד. דרכנו אתם תקבלו הדרכה ומיון תעסוקתי, סדנה להצלחה בראיונות עבודה, סדנאות פיננסיות, ייעוצים ועוד.

הבוגרים שלנו מעידים על עלייה בתחושת הערך העצמי שלהם והחיבור לחברה הישראל. הם מלאים מוטיבציה לתרום לחברה במגוון תחומי החיים ולגרום להגברת המוביליות החברתית בקרב האוכלוסיה האתיופית.